A Nemzeti Pedagógus Kar országos küldöttgyűlése keretében kiosztották a kiváló iskolai közösségi szolgálatot végző iskoláknak alapított díjakat.
A középiskolás diákok számára az Iskolai Közösségi Szolgálatban való 50 órás részvétel 2016 óta kötelező. A középiskolások végezhetnek közösségi szolgálatot a bűn- és balesetmegelőzés területén, kulturális intézményekben, a környezet- és természetvédelemben, a szociális ellátórendszerben valamint a katasztrófavédelem területén. A diákok hadisírgondozástól kezdve mozgássérült gyerekekkel való foglalkozásig számos területen kipróbálhatják magukat. A közösségi szolgálat során a tanulók nem csak megoldhatnak egy problémát, hanem észrevétlenül tanulhatnak az együttműködésről, a konfliktuskezelésről, az empátiáról, a kreatív gondolkodásról, a projekttervezésről, a döntéshozásról és a felelősségvállalásról is.
Idén a debreceni Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégium és az alsószentmártoni Tan Kapuja Buddhista Gimnázium és Általános Iskola kapta a Nemzeti Pedagógus Kar által alapított díjakat. Az EKE OFI díjhoz kapcsolódó ajándékait Petrovics Nándor, Meszleny Eszter és Sárosi Tünde adta át.
(A fotókat Kaliczka Gabriella készítette.)
Segítő diákok – díjátadó és kerekasztal-beszélgetés
Az Új Európa Alapítvány és az Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet által szervezett „Segítő diákok” című pályázat díjkiosztóján jártunk.
Tény-LEG? - A legizgalmasabb „helyszínek”, ahol az iskolai közösségi szolgálatodat végezheted
2016. január 1-jétől kötelező érettségi előfeltétel lett az 50 órás iskolai közösségi szolgálat. Ez egy nagyszerű lehetőség arra, hogy a diákok több területen is kipróbálhassák rátermettségüket, segítsenek a rászorulóknak, és különleges élményekkel gyarapodhassanak. Cikkünkben összegyűjtöttük a legizgalmasabb helyeket, ahol a kötelezettségeknek eleget tehetnek a fiatalok.
Perspektívák az Iskolai Közösségi Szolgálatban
Szeptember 28-án Tatán műhelykonferenciát tartottak a Magyary Zoltán Népfőiskolai Társaság szervezésében az Iskolai Közösségi Szolgálatban (IKSZ) rejlő lehetőségek megismertetése céljából.
Kézikönyv az iskolai közösségi szolgálat sikeres megvalósításához
Letölthető az Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet új kiadványa: a Kézikönyv az iskolai közösségi szolgálat sikeres megvalósításához.